دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می‌شود

دنیای خبر:مدیر کل حریم شهر تهران اعلام کرد: در راستای افزایش شفافیت در مدیریت حریم شهر تهران و تجمیع اطلاعات حریم، سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود.

0

به گزارش دنیای خبر،  مجتبی شکری  در این باره گفت: از این پس هر گونه ارزیابی عملکرد نواحی دارای حریم در خصوص نحوه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات صرفاً از طریق سامانه هوشمند ثبت تخلفات صورت می گیرد و گزارش های شفاهی مبنای اثر نخواهد بود.
وی افزود: با توجه به اینکه از سال ۱۳۹۳هوشمندسازی حریم هم در تخلفات و هم در مصوبات پایه گذاری شده است، طی همکاری که با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به عمل آمده است، فرآیند تحلیل حریم بر روی سامانه جامع اطلاعات مکانی ایجاد گردیده است که اقداماتی از جمله مرزبندی های حریم، تدقیق عکس های هوایی و تعیین وسعت حریم هر منطقه در آن صورت گرفته است.

مدیر کل حریم شهر تهران تأکید کرد: در طرح راهبردی حریم پایتخت که در سال ۱۳۹۵ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسید و کلیات آن ابلاغ شد، برخی ضوابط و مقررات عام و پهنه بندی های کلان، خرد و عام نیز ارائه شده است که مبنای ضوابط و مقررات کنونی حریم، این طرح است.
وی افزود: با بارگذاری و مرزبندی تصاویر در سامانه جامع اطلاعات مکانی، پهنه بندی های طرح راهبردی و مرزبندی تداخلات حریم، بارگذاری و در دسترس مناطق قرار گرفته است و برای ایجاد امکان رصد بهتر، مناطق دارای حریم به سه پهنه شمالی، جنوبی و شرقی تقسیم و سه مدیر پهنه در نظرگرفته شده است.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی در ادامه گفت: در همین راستا با استفاده از ظرفیت مناطق، نواحی و شرکت شهربان و حریم بان، میزان بازدید از حریم افزایش یافته و کنترل گستره اراضی با دقت بیشتری انجام می شود و  در اقدامات آتی تطابق تصاویر ماهواره ای به صورت مکانیزه، در بازه زمانی ۳ ماهه در دستور کار اداره کل حریم قرار گرفته که روند ثبت تخلفات را به صورت ۱۰۰ درصد هوشمند امکان پذیر می کند.