دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون به دانشجویان دکتری قرض الحسنه است

دنیای خبر:براساس تفاهم نامه صورت گرفته بین بانک توسعه تعاون وصندوق رفاه دانشجویان تسهیلات وام دکتری به دانشجویان با نرخ سود۴ درصد و به صورت قرض الحسنه محاسبه شده است.

0

گفتنی است پیرو انعقاد تفاهم نامه بانک توسعه تعاون و صندوق رفاه دانشجویان مبنی بر پرداخت وام قرض الحسنه به دانشجویان دکتری از سال ۹۶ به مدت ۱۱ سال شمسی ،این تسهیلات جهت دانشجویان مقطع دکتری ، مبلغ ۳۳میلیون و ۶۰۰ هزارتومان پرداخت می گردد وهر دانشجو درهر ترم با دریافت ۴میلیون و۲۰۰ هزارتومان امکان این را دارد تا این تسهیلات را دو سال پس از فارغ التحصیلی و با بازپرداخت ۶۰ ماهه تسویه نماید.
لازم به توضیح است بانک توسعه تعاون طبق ضوابط و مقررات بانک مرکزی و جهت مساعدت بیشتر با دانشجویان، وثایق رابه صورت تدریجی جهت مبالغ کمتراز ۱۵میلیون تومان یک ضامن وبالاتر از۱۵ میلیون تومان دو ضامن از متقاضیان دریافت می نماید و مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی بر اساس تعداد مراحل اعطای تسهیلات و سال ورود دانشجویان متفاوت خواهد بود ضمن آنکه بازپرداخت اولین قسط توسط دانشجو دو سال پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی وی خواهد بود و مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان نیز در اختیار آنها می باشد.
شایان ذکر است براساس این تفاهم نامه بانک توسعه تعاون تعهد پرداخت به مبلغ ۱۹۲ میلیارد تومان را دارد که کل مبلغ مصوب و تعهد گردیده است و تاکنون ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به بیش از ۷۷۰۰ دانشجو با معرفی از سوی صندوق دانشجویان پرداخت شده است و مابقی نیز به دانشجویان متقاضی تعهد شده است.
لازم به توضیح است انعقاد این‌گونه تفاهم‌نامه‌ها به‌منظور افزایش سطح کیفی آموزشی و در راستای برنامه‌های حمایتی بانک در حوزه علم و دانشگاه است و از محل منابع داخلی بانک توسعه تعاون پرداخت می گردد و بانک توسعه تعاون به عنوان بانکی صد درصد دولتی ملزم به رعایت ضوابط و مقررات بانک مرکزی می باشد.