دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

طرح شهردارمدرسه تقویت مسئولیت اجتماعی است

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک:

دنیای خبر: بیست و یکمین دوه انتخابات شهردار مدرسه با رویکرد “شهردار مدرسه و مسئولیت اجتماعی ” در هفته آخر آبان ماه برگزار و دانش آموزان منتخب مدارس معرفی می شوند.

0

‌‌به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: جلسه هماهنگی بیست و یکمین دوره انتخابات طرح شهردار مدرسه با هدف آشنایی دانش آموزان با مسئولیت ها و حقوق شهروندی ، تاکید بر نقش دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه ، تمرین مشارکت پذیری و تقویت حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان و در راستای شعار شهردار تهران مبنی بر ” تهران شهری برای همه “، برگزار شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک افزود : در این جلسه ، مربیان پرورشی مدارس ، مدیران اجتماعی و کارشناسان آموزش های شهروندی نواحی ده گانه به تعامل و گفتگو در خصوص طرح مذکور پرداختند .

توسلی با اشاره به اینکه بیست و یکمین دوره انتخابات طرح شهردار مدرسه در ۲۰ آبان ماه سال جاری در مدارس شمال تهران اجرا خواهد شد افزود : دانش آموزان مدارس با شرکت در انتخابات ،شهردار و ۸ معاون آن را انتخاب می کنند.

وی گفت : در سال جاری۲۰مدرسه شامل ۹مدرسه پسرانه و ۱۱مدرسه دخترانه در مقطع متوسطه دوره اول دولتی ، غیر انتفاعی و شاهد تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

این مقام مسئول افزود : شهرداران منتخب مدارس تا کنون در اجرای برنامه های مختلف از جمله اجرای برنامه های مناسبتی،کاشت نهال در اطراف و داخل مدرسه،مراسم دوچرخه سواری به مناسبت هفته هوای پاک،مانور ایمنی زلزله و پاک سازی پارک های اطراف مدرسه و… در کنار مدیریت شهری بوده اند.