دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

دژ باغ ویژه مادران و کودکان در منطقه۵ احداث می‌شود

با تاکید بر تسریع در روند مرمت آثار تاریخی کن

دنیای خبر:شهردار منطقه۵ در بازدید از روند مرمت پل تاریخی کن به اقدامات پیش بینی شده برای توسعه محله کن اشاره کرد و گفت: طرح های خوبی را به عنوان طرح های توسعه محلی و عمرانی برای محله کن در نظر گرفته شده است که طراحی و کلنگ زنی پروژه دژ باغ محله کن یکی از این طرح های توسعه محلی است.

0

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵ محمود کلهری دراین باره افزود: دژباغ کن مجموعه فرهنگی اجتماعی و ورزشی برای محله کن خواهد بود که برای استفاده اهالی محله کن طراحی شده است. این مجموعه علاوه بر اینکه کاربری های مختلف فرهنگی و اجتماعی و ورزشی برای آن در نظر گرفته شده است.

او با تاکید بر اینکه در طراحی دژباغ دو گروه اجتماعی کودکان و مادران مورد توجه قرار گرفته اند بیان کرد: این دژ باغ شامل فضایی برای تفریح و گذران مفید اوقات فراغت برای مادران و کودکان، انواع برنامه های فرهنگی یا ارتقای تحصیلی در کنار کاربری های ورزشی و تفریحی خواهد بود.

کلهری به سایر امکانات این مجموعه اشاره کرد و گفت : در این مجموعه علاوه بر سالن اجتماعات، کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی فضای همگانی عمومی به صورت میدانگاه طراحی شده است که می‌تواند محل برگزاری جشنواره های محلی و فصلی و کشاورزی و سایر مراسم های ملی و مذهبی و یا بازارچه‌های هفتگی باشد.

شهردار منطقه۵ همچنین در جریان بازدید از پل تاریخی کن که به همراه به همراه مدیر عامل سازمان زیبا سازی صورت گرفت، بر تسریع در مرمت و احیای آثار تاریخی محله کن با حفظ کیفیت و اصول فنی تاکید کرد.
محمود کلهری محله کن را یکی از محلات قدیمی شهر تهران خواند و افزود: این محله دارای بافت بسیار ارزشمند و سنتی است که باغات به هم پیوسته بسیار مناسب ومطلوبی دارد.
کلهری بر اهمیت باغات به عنوان ریه های تنفسی شهر تاکید کرد و گفت : نگاه مدیریت شهری مشخصا در این دوره حفظ باغات شهرتهران است. قاعدتا باید به طریق اولی ما برای حفظ باغات کن برنامه داشته باشیم.

شهردار منطقه۵ با بیان اینکه طرح تفصیلی کن به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است ابراز امیدواری کرد که یک طرح کاملا اجرایی، عملیاتی و کیفی با رعایت تمام استانداردها و حقوق مردم پیش بینی و تصویب شود.

او با اشاره به قدمت محله کن خاطر نشان کرد: کن میراث فرهنگی ارزشمندی دارد پل آجری قدیمی کن حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد، علاوه بر آن حمام اسماعیلیان و آب انبار قدیمی محله کن، هر کدام گویای تاریخ و گذشته غنی این محله است. لذا مدیریت شهری در این دوره در شهر تهران خصوصا در منطقه۵ با درک این حساسیت مرمت و بازسازی این بناها را با جدیت پیگیری می‌کند. ضمن اینکه هماهنگی‌های لازم با دستگاه های مرتبط انجام شده است .

شهردار منطقه۵ در این بازدید با امام جمعه کن دیدار کرد و گفت: ایشان از روحانیون خوش فکر دلسوز ، اجرایی و همراه مردم و از طرفی همراه مدیریت شهری است که استفاده از این همفکری و پتانسیل ظرفیت بسیار قابل توجه و ارزشمندی در جهت توسعه محلات منطقه۵ و محله کن است.