دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

توسعه بسترهای کارآفرینی بانوان سرپرست خانوار در منطقه ۱۹

دنیای خبر:مقدمات راه اندازی کارگاه مهارت آموزی قالیبافی و ایجاد مشاغل خانگی ویژه بانوان سرپرست خانوار در شهربانوی بوستان ولایت فراهم شده و بزودی بهره برداری می شود.

0

به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی شهردار منطقه این اقدام را در راستای تحقق طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار اعلام کرد و افزود:  این کارگاه مهارت آموزی زمینه آموزش و اشتغال را برای بیش از ۱۰۰ بانوی سرپرست خانوار فراهم می کند.

به گفته او پیش از این نیز مقدمات راه اندازی دو مرکز مهارت آموزی کوثر در شهربانوی بوستان ولایت فراهم شده است که با آماده سازی این دو مرکز، تعداد مراکز مهارت آموزی کوثر منطقه به ۳ مرکز افزایش می یابد.

شهردار منطقه همچنین از توزیع بسته های حمایتی بین بانوان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: در ماه گذشته نزدیک به ۲ هزار بسته حمایتی در قالب ارزاق، غذای گرم، ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین این بانوان و افراد کم برخوردار توزیع شد.

این مسئول ادامه داد: در راستای ارائه خدمات سلامت محور به بانوان سرپرست خانوار نیز ماهانه تعدادی از این بانوان برای استفاده از خدمات درمانی کلینیک شهرداری، معرفی نامه دریافت می کنند.