دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

عملکرد دستگاههای نظارتی در عرصه بازار تولید تا مصرف سیمان و لاستیک مورد رصد قرار گرفته و دستگاههایی که در این حوزه کوچکترین اغماضی داشته باشند به حوزه های قضایی معرفی خواهند شد

براساس ابلاغیه های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام می شود ؛

براساس ابلاغیه های سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ، با توجه به اینکه بازار سیمان و تایر خودرو در زمره کالا‌های اولویت دار نظارتی قرار گرفته و ضرورت رصد و پایش مستمر توزیع، قیمت و رسیدگی به شکایات احتمالی آن به نهادهای نظارتی و سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استان‌ها ابلاغ شده است. لذا حوزه های بازرسی و نظارت سازمانهای صمت استانها موظفند در خصوص تخلفات احتمالی بنگاههای تولیدی یا توزیعی بدون کوچکترین اغماضی برخورد نمایند.

0

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ از آنجا که در شرایط حساس کنونی علیرغم فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور مشاهده می شود لذا به منظور تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، طی مکاتبه ای توسط دکتر عباس تابش معاون وزیر و رییس سازمان حمایت تشدید نظارت بر بازار دو محصول سیمان و تایر خودرو برای اجرا به نهادهای نظارتی و سازمان صنعت ، معدن وتجارت استانهای سراسر کشور ابلاغ شده است.
عباس تابش گفت ضرورت دارد با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان و همکاری و همراهی سازمانهای نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی ،اتحادیه های صنفی ، بسیج اصناف و تشکلهای مردم نهاد و دریافت گزارشات و شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ تشدید بازرسی ، نظارت و کنترل قیمتها با اهتمام جدی در اولویت کاری دستگاهها قرار گیرد.
همچنین انجمن های مربوطه نیز موظف به اعمال مدیریت بر عملکرد کارخانجات در رابطه با تولید و تحویل به هنگام و رعایت قیمتهای اعلامی می باشند.
وی تاکید کرد ؛ با توجه به تدابیر اندیشیده شده، کلیه دستگاههای نظارتی مکلف به رعایت و اجرای مسئولیت ها و ضوابط تعیین شده بوده و در حوزه اصناف ،اتحادیه مربوطه ،واحدهای تولیدی و توزیعی باید اقدامات نظارتی خود را تشدید و از پیشگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی‌ها، نظارت‌های مستمر و دقیق و کاهش اطاله دادرسی ضروری غافل نشوند ، در غیر این صورت حسب مشاهده هرگونه تخطی از آن با متخلفان بدون اغماض و قاطعانه برخورد خواهد شد.
ایشان اشاره کرد این برخورد تنها شامل بخش غیر دولتی نبوده و در صورت هرگونه کم کاری و کوتاهی همکاران صنعت،معدن و تجارت استان با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
لذا انتظار می رود اقدامات موثر و به موقع سازمانهای نظارتی فرصت هرگونه سوءاستفاده را از محتکرین و گرانفروشان گرفته و موجبات آرامش بازار را فراهم آورد.