دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

تقدیر فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران از مدیریت شهری منطقه ۲۲

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در منطقه ۲۲ صورت گرفت

بازنمایی رزم نمایش آبی خاکی عملیات والفجر ۸ در دریاچه شهدای خلیج فارس ،عملیات نمادین آبی و خاکی والفجر ۸ با اجرای یک رزم‌نمایش عملیاتی توسط نیروهای بسیجی گردان عمار یاسر بازنمایی و همزمان با افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در حاشیه دریاچه شهدای خلیج ‌فارس برگزار شد.

0

به گزارش دنیای خبر؛ همزمان با افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس این رزم‌نمایش عصر روز دوشنبه و با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ، سردار گودرزی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، امام جمعه کن، سرهنگ فردی نژاد فرمانده بسیج منطقه بیست و دو، رزمندگان و ایثار گران گردان عمّار لشکر ۲۷، خانواده معظم شهدای گردان عمّار و عموم مردم در ضلع شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه ۲۲ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

این رزم نمایش همچون عملیات والفجر ۸ با رمز یا فاطمه الزهرا(س) آغاز و با هنرمندی بسیجیان سپاه تهران بزرگ نحوه پیروزی و غلبه بر دشمن بعثی نمایش داده شد.

در این آیین که به همت شهرداری منطقه ۲۲ برگزار شد، پیشکسوتان به سخنرانی و یادآوری خاطره‌های دوران دفاع مقدس پرداختند و بخش‌های مختلف این عملیات تشریح شد.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران نیز در بخشی از این آیین، با قدردانی از مدیریت شهری منطقه ۲۲، دفاع مقدس را یادآور ارزش‌های مهم دانست و افزود: ملت ایران طی آن دوران در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های کشورمان مجاهدت کردند و هنوز هم در این مسیر گام بر می‌دارند.

سردار محمدرضا یزدی با بیان اینکه کشور در همه صحنه‌ها از جمله پزشکی، امنیتی و دفاعی پیشرفت کرده است، بیان کرد: این پیشرفت‌ را مدیون مجاهدت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس هستیم.

او به ایثارگری مدافعان سلامت هم اشاره کرد و افزود: امروزه کادر درمانی با الگوگیری از رزمندگان دوران دفاع مقدس، مجاهدانه در برابر ویروس منحوس کرونا مبارزه می‌کنند و افرادی که در عرصه سلامت مشغول به کار هستند یا تحت تاثیر فرهنگ دفاع مقدس قرار دارند یا طی آن دوران در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند.

در این رزم‌نمایش فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران، مدیریت شهری منطقه ۲۲، تنی چند از فرماندهان دوران دفاع مقدس، خانواده چند شهید از جمله شهید مدافع حرم «هادی زاهد» و «سجاد زبرجدی» مورد تجلیل قرار گرفتند.