دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان

تاثیر تغییر ساعت و حجم ترافیک در تهران

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مطرح کرد:

سردار حمیدی از شروع نیم ساعت زودتر ترافیک صبحگاهی دیروز تهران نسبت به قبل از تغیر ساعت و افزایش حجم تردد خودرو‌ها در سطح معابر خبر داد.

0

به گزارش  دنیای خبر، سردار محمد حسین حمیدی گفت: با توجه به تغییر زمان رسمی کشور، در سطح شهر تهران تغیر الگوی نسبت به ایام مشابه سال قبل و روز‌های گذشته و با رصد دوربین‌های معابر شهری این طور به نظر می‌رسد که بار ترافیکی از ساعت ۰۶:۱۵ صبح شروع شده و ۳۰ دقیقه زودتر از روز‌های گذشته آغاز گردید، ولی نسبت به سال گذشته، ساعت شروع ترافیک تغییر خاصی نداشته است.

رییس پلیس راهور فاتب ادامه داد: حجم ترافیک و میزان ورود خودرو‌ها به معابر شهری در طول روز در تهران نسبت به سال قبل ۲۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد، ولی نسبت به قبل از تغییر ساعت ۱۸ در صد افزایش حجم ترافیک را در سطح پایتخت شاهد بودیم.

همچنین رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور فاتب گفت: با بررسی‌های صورت گرفته و مقایسه آمار و نمودار‌های موجود، حجم ترافیک تا ساعت ۱۲:۰۰ ظهر در مورخ ۳۱-۰۶-۹۹ نسبت به روز گذشته آن یعنی بعد از تغییر ساعت، ۱۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد و همچنین حجم ترافیک تا ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۳۱-۰۶-۹۹ نسبت به روز مشابه سال قبل ۲۸ درصد کاهش داشته است.

رنجبر همچنین گفت: حجم ترافیک عصر گاهی در مورخ ۳۱-۰۶-۹۹ نسبت به روز گذشته آن یعنی بعد از تغییر ساعت ۱۵ درصد افزایش و حجم ترافیک عصرگاهی در همین تاریخ نسبت به سال گذشته در حدود ۱۵ درصد کاهش داشته است.