دنیای خبر
آخرین اخبار ایران و جهان
مرور رده

بین الملل

دفاع پمپئو از اقدام تروریستی ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی

دنیای خبر:وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اقدام تروریستی رئیس‌جمهور کشورش در به شهادت رساندن سردارشهید قاسم سلیمانی در اظهارات مطرح شده جان بولتون در کتاب خاطراتش، از سیاست خارجی دونالد ترامپ دفاع کرد.

پروژه عبور از ترامپ کلیـد خـورد

دنیای خبر:جمهوری‌خواهان قصد ندارند در انتخابات سال ۲۰۲۰ به دونالد ترامپ رای بدهند و احتمالا رای آنها جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها خواهد بود. به نوشته نیویورک‌تایمز، جورج دابلیو بوش، رئیس‌جمهوری سابق ایالات‌متحده و میت رامنی، نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۲ و سناتور فعلی این کشور گفته‌اند که قصد ندارند از انتخاب مجدد دونالد ترامپ حمایت…

بازی تاج و تخت!

دنیای خبر:محمد بن سلمان از هیاهوی شکل گرفته در جهان بر سر ویروس کرونا استفاده کرده و سرکوب اعضای کلیدی و ارشد خاندان سلطنتی و مقامات امنیتی اش را از سر گرفته است. بسیاری از رسانه‌های این سرکوب‌ها را در راستای تقوثت جایگاه محمد بن سلمان در برابر رقبای بالقوه او در آل سعود ارزیابی کرده‌اند.

مدودف استعفا داد؛ پوتین پذیرفت

دنیای خبر:دولت روسیه به ریاست دیمیتری مدودف استعفای خود را تقدیم پوتین کرد. بر اساس این گزارش، نخست وزیر روسیه پس از پیام رئیس جمهوری کشورش به پارلمان از استعفای کامل دولت خبر داد.

خط و نشان حشد شعبی برای آمریکا

دنیای خبر:نایب رئیس سازمان حشد شعبی بعد از حمله هوایی به 3 مقر این گروه در غرب عراق (استان انبار) و 2 مقر آن در سوریه، نیروهای آمریکایی در عراق را به "پاسخی بی‌رحمانه" در واکنش به هدف گرفتن مقرهای حشد شعبی در الانبار تهدید کرد.

تیغ تیز انتقام ایران، بالای سر پایگاه‌های نظامی آمریکا

دنیای خبر:ترس آمریکا و اسرائیل از واکنش‌های ایران این روز‌ها به اخبار روز رسانه‌های خارجی بدل شده است. چندی پیش ژنرال مک‌کنزی، دیروز نتانیاهو و امروز نیز تحلیل‌گران نظامی کاخ سفید ادعا کردند که ایران آماده واکنش و درگیری بزرگی در منطقه است. این جوسازی‌های رسانه‌ای البته بیشتر برای بدبین کردن افکارعمومی به نیرو‌های ایرانی است، اما در ضمن این…